Kotlina Kłodzka – dojazd

Bardzo czekamy na główną drogę dojazdową, która będzie prowadziła z Wrocławia i będzie szersza niż obecna droga, która jest jedną z najbardziej uczęszczanych szos w Polsce! Wyprzedzić prawie nie ma gdzie, a sznury samochodów ciężarowych zmierzających w stronę granicy czeskiej wydają się nie mieć końca

Dojazd do Kotliny Kłodzkiej od strony Wrocławia

Ze stolicy Dolnego Śląska prowadzi jedna droga, która ma tylko po 1 pasie w każdą stronę. Na tej drodze występują pojedyncze miejsca do wyprzedzania. Dla osób nie mających zimowych opon podczas sezonu należy się przestroga. Nie jednego drogowca przeraziły podjazdy i zakręty przy wyjeździe z Barda, w drodze na Czarną górę, czy Zieleniec. Jadą w te miejsca obowiązkowe jest ogumienie zimowe i dobrą praktyką jest posiadanie łańcuchów w bagażniku!

Zapewne właśnie DK nr 8 będziecie podążali jeżeli przyjeżdżacie z Gdańska, Waraszawy, Szczecina czy Łodzi.

Do samego Wrocławia z wielu miejsc w Polsce można dojechać w komfortowy sposób, ale właśnie od Wrocławia warto uzbroić się w cierpliwość i ściągnąć nogę z gazu.

Warto sprawdzić Google Maps

Często na tej drodze są wypadki, więc jeżeli planujecie odwiedzić Kotlinę Kłodzka w weekend lepiej sprawdzicie, czy nie ma utrudnień na drodze! Lepiej wcześniej wiedzieć i brać drogę alternatywną!

Dojazd do Kotliny Kłodzkiej od strony wschodniej – od Nysy

Droga ta również prowadzi przez góry i jest dość wymagająca zimową porą dla niewprawionych kierowców. Droga Krajowa 46 jest najlepszą opcją jeżeli wybieracie się do Kłodzka lub w okolice od strony Krakowa lub Katowic.

Obwodnica Kłodzka

W końcu powstała obwodnica Kłodzka, dzięki której miasto się odkorkowało, a samochody ciężarowe zmierzające z Nysy do Kudowę nie muszą zahaczać o problematyczne wąskie przejazdy miasta.